Trump Alman Bilim insanlarına yüklü miktar para teklif etti: Aşıyı bizim için üretin iddiası

Coronavirüs tüm Dünya’da can almaya devam ediyor. Henüz aşısı bulunmamışken Trum ile ilgili şok iddia gündeme geldi. Alman bilim insanları’na yüklü miktar para teklif edildiği ve aşıyı ABD için üretin dediği iddia ediliyor

Coronavirüs tüm Dünya’da can almaya devam ediyor. Henüz aşısı bulunmamışken Trum ile ilgili şok iddia gündeme geldi. Alman bilim insanları’na yüklü miktar para teklif edildiği ve aşıyı ABD için üretin dediği iddia ediliyor.

Aşıyı Bizim İçin Üretin

Welt am Sonntag gazetesi iddiasında Alman devlet kaynaklarına göre Alman sağlık bakanlığına bağlantılı olan  Paul Ehrlich Enstitüsü  ve virüs için biomedikal ilaç üreten CureVac’ı ABD’de sadece ülkesine özel olarak aşı üretmesi istediği ve ikna etmek için çok ciddi miktarda para teklif ettiği iddia edildi.

Almanya ve ABD çekişmede

Yine iddiaya göre Alman bakanlığının CureVac ile irtibat halinde olduğu ve Almanya ile ABD arasında ciddi çekişme yaşandığı belirtilen iddiada Alman hükümeti CureVac’ın Almayna’da kalması için birçok teşvikler sunmaya çalıştığı öne sürülüyor.

CureVac iddiaları redetti

CureVac şirketi tafafından yapılan açıklaada ise “satın alınma iddiaları” reddedildi şeklinde.

Dünya insanlarını korumak istiyoruz
CureVac şirketi yaptığı açıklamasında “CureVac, dünyadaki insanları korumak için mRNA tabanlı bir koronavirüs aşısının geliştirilmesine odaklanmaktadır. Spekülasyonlar hakkında yorum yapmaktan kaçınıyoruz ve şirketimizi veya teknolojimizi satın alma teklifleri hakkındaki iddiaları reddediyoruz.” şeklinde net bir açıklamada bulundu.

  • Yorum Yaz